İnsansız Hava Aracı (İHA)

İnsansız Hava Aracı (İHA) Eğitimi

İnsansız Hava Araçlarının kullanımı havacılık sektörünü yeniden şekillendirmektedir. İHA uçuşlarını ve yer bakım hizmetlerini daha profesyonel şekilde yapabilmek adına ihtiyaç duyacağınız teorik ve pratik eğitimleri vermekteyiz. Hacettepe Üniversitesi'nde Sonbahar 2014 eğitim döneminden itibaren her dönem seçmeli ders olarak açılan "İnsansız Hava Araçları Teknolojileri ve Uçuş Eğitimi" programına İHA eğitmenlerimizle katkı sağladık. Ülkemizin önemli kurumlarına kapalı gruplar halinde İHA eğitimlerini verdik.

Eğitimlerimiz, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan İHA yönetmeliğine uygun içeriktedir. İHA Pilot Adaylarına Yönelik Eğitim Programı, 36 saat teorik konu anlatımı yanı sıra katılımcılara uçuş pratiği kazandırmaya yönelik simülasyon ve uçuş aktivitelerini kapsamaktadır.

Ülkemiz İHA uçuşlarının eğitim almış kişiler tarafından yapılması adına üstümüze düşen sorumluluğu hep birlikte yerine getirelim. Eğitim taleplerinizi ve sorularınızı formlar üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Eğitimin Hedef Kitlesi

- Türk hava sahasında İHA operasyonlarını gerçekleştirmek isteyen kişiler.

Eğitimin Hedefleri

- Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ülkemiz hava sahasında İHA operasyonlarını gerçekleştirecek kişilerin taşıması gereken yetkinlikler katılımcılara kazandırılacaktır.

- İHA bileşenleri, radyo kontrollü insansız hava aracı aerodinamiği, uçuş ve emniyet şartları gibi İHA pilotlarına yönelik genel havacılık ve İHA sistemleri hakkında temel bilgiler aktarılacaktır.

- Simülatör, model uçak ve İnsansız Hava Araçları ile yapılacak pratik eğitimler ve uygulamalar ile katılımcılara İHA uçuş deneyimi kazandırılacaktır.

Eğitim Sonunda Elde Edilecek Kazanımlar

- Katılımcılar İHA sistemleri hakkında teorik ve pratik bilgi birikimi kazanacaklardır.

- Ülkemiz hava sahasında İHA uçuşları yapabilmek için gereken eğitim şartlarını elde etmiş olacaklardır.

-  İHA üreten veya işleten kuruluşlarda uçuş ve bakım-onarım konularında görev alabileceklerdir.

- Sivil havacılık alanında İHA kullanımı ve önemi hakkında bilgiye sahip olacaklardır.

 

 

;